Rok 2021, den 08

Dnes byli někteří členové povýšeni: Daniel Š., Jakub V., Jakub M., Adam Z., Kryštof K., Václav Š., Barbora Š., Denisa C., Adéla P., Dita N., Anna S. a Barbora Z na slovutné panoše a Barbora P. na měšťanku.

V průběhu první půli tábora dorazily podivné dopisy a dnes balík pro vévodu. Nějaký jeho přítel mu poslal pohár (Mabuův pohár) a přívěsek (dryádinu slzu), vévoda byl nadšený a hned vyzval všechny hrdiny, aby pronesli přípitek Račímu hradu. Zatím si všechna panství prošla mapu a odehrála příběhy, kde mohla získat různé artefakty. Hlavním smyslem bylo sehnat/najít lektvar smrti, veleklíč a anděla, kterým bude možné oživit našeho padlého hrdinu. Hrdinové jsou již po týdnu hraní vybaveni spoustou magicky upravených zbraní a mnoha artefakty nepopsatelné síly. Zároveň se připravují na obřad oživení a na případnou obranu vévodství před nemrtvými, kteří se vyskytují na území vévodství.

Je potřeba také myslet na pohár rytíře Raka, který může získat jen jedinný člen letošních slavností.

Dnes v noci také proběhla noční hra, kdy odvážní členové měli možnost jít do lesa a přinést Cháronovy mince vhodné pro přípravu obřadu oživení.

Příběh baronky Barči, Kapucínské panství

Dnešní výprava začala tím, že jsme se z dřevorubcovo údolí přemístili do veselé vísky. Ve vesnici jsme šli do hospody, kde jsme za jídlo a pití zaplatily 60 grošů.
V hospodě nám řekli, že je v zřícenině labyrint do kterého se nikdo neodváží. Šli jsme se tedy vypravit do labyrintu, který jsme zvládli překonat skvěle. Na konci labyrintu jsme našli obrovskou krysu, která nás chtěla zabít. Krysu se nám porazit podařilo a pokračovali jsme v cestě. O kousek dál jsme našli truhlu s pokladem ve které byl i luk. Luk jsme si vzali a odešli z labyrintu. Po cestě zpět jsme do hospody potkali pár vesničanů, kteří nám byli vděční, že jsme labyrint prozkoumali a zjistili, že v labyrintu žádné další příšery nejsou. Takto naše dosavadní cesta končí, uvidíme co nás dalšího čeká.